رئیس شورای شهر تهران به نقاط ضعف و قوت شورای پنجم اشاره کرد و گفت: از مردم عذرخواهی می‌کنیم که علی‌رغم رأی تاریخی که به شورای پنجم دادند ولی نتوانستیم انتظارات آنها را برآورده کنیم.
جهت دسترسی به تمامی امکانات وب سایت نیاز است وارد حساب کاربری خود شوید درصورتی که هنوز نام کاربری ایجاد نکرده اید از کلید ثبت نام یا جهت ورود بحساب کاربری خود از کلید ورود استفاده نمایید   ورود | ثبت نام | مرور اخبار

نتوانستیم انتظارات مردم را برآورده کنیم

خبرگزاری فارس : رئیس شورای شهر تهران:

15801789 کد خبر
04 شهريور تاریخ

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری فارس، محسن هاشمی در هشتاد و دومین جلسه علنی شورای شهر تهران و پس از انتخابات دومین سال از پنجمین دوره شورای شهر تهران گفت: از همدلی مثال‌زدنی اعضای شورا علی‌رغم نقدهایی که به هیأت رئیسه داشتند تشکر می‌کنم.

وی‌ ادامه داد: با توجه به تلاش‌های زیادی توسط مدیریت شهری انجام شده است، در طول یک سال ۴ شهردار در شهر تهران فعالیت کرده‌اند که در بخش‌های مهمی در مأموریت‌های شهری موفق عمل کردند.

رئیس شورای شهر تهران تأکید کرد: انصافاً علی‌رغم تغییرات در مدیریت شهری به ۷۰ درصد از مسئولیت‌ها در نگاهداشت شهر خوب عمل شده است.

هاشمی گفت: مقداری ضعف وجود داشت که یکی از آنها عدم ارتباط مدیریت شهری بود که در توان ما حفظ این ثبات نبود.

وی خاطرنشان کرد: دست و پای شهر به دلیل بدهی به سیستم بانکی، رکود اقتصادی و تحریم‌های ناجوانمردانه‌ای که ایجاد شده است بسته بود و باعث شد در بخش‌های سرمایه‌گذاری در شهر موفق نباشیم.

رئیس شورای شهر تهران افزود: نسبت به آماده‌سازی پکیج‌های اقتصادی و سرمایه‌گذاری بخش خصوصی فعالیت‌هایی را آغاز کرده‌ایم و با تبلیغات لازم در معرض دید عموم قرار خواهد گرفت.

هاشمی تصریح کرد: به جای فاینانس‌های خارجی باید به سمت مشارکت‌های مردمی در اکثر پروژه‌های شهری پیش برویم و قطعاً این موضوع امکان‌پذیر است.

وی گفت: به صورتی که سرمایه‌گذاران شرکت داشته باشند می‌توانیم سرمایه‌های انباشته را به سمت تهران ببریم و با نقدینگی زیادی که وجود دارد جذب فعالیت‌های شهر تهران کنیم.

رئیس شورای شهر تهران تأکید کرد: تهران جذابیت‌های زیادی برای سرمایه‌گذاری دارد و تا مرز ۱۵ میلیون نفر نیز پیش رفته که خیلی از کشورهای اروپایی جمعیت ۱۰ میلیون نفر دارند.

هاشمی گفت: گزارش جامع اقدامات اولین سال دوره پنجم شورای شهر تهران در حال تدوین است که به زودی منتشر می‌شود و در اختیار رسانه‌ها نیز قرار می‌گیرد.

وی خاطرنشان کرد: ما در سال اول ۸۱ جلسه علنی، ۶۰ جلسه هم‌اندیشی، ۵۰۰ جلسه کمیسیون‌ها، هزاران ملاقات و بازدید از سطح شهر تهران داشته‌ایم و اقدامات زیادی نیز به تصویب رسیده که خوشبختانه اعضای شورای شهر به وظایف خود به خوبی عمل کرده‌اند.

رئیس شورای شهر تهران اظهار داشت: بیش از ۵۵ مصوبه در خصوص پرونده باغات، نام‌گذاری خیابان‌ها و کوچه‌ها داشته‌ایم.

هاشمی افزود: ۱۹۲ تذکر در سال اول برای بهتر شدن وضعیت مدیریتی داده شده، ضمن دفاع از عملکرد مدیریت شهری و شورای شهر تهران امیدواریم در سال دوم بتوانیم عملکرد بهتری را ارائه دهیم.

وی گفت: در سال اول بنده با روحیات اعضا آشنا نبودم ولی همدلی زیادی ایجاد شده و بنده نیز تجربه اولم بود که چنین شورایی را مدیریت می‌کنم و مقداری محافظه‌کارانه پیش رفتم.

رئیس شورای شهر تهران اضافه کرد: امیدواریم در سال دوم بتوانیم با قدرت و سرعت بیشتری کارها را پیش ببریم و مصوبات را بهتر پیگیری کنیم و در ارتباط با مردم پاسخگو باشیم.

هاشمی اضافه کرد: امیدواریم بتوانیم در سال دوم ضعف‌ها را برطرف کنیم و پاسخگوی انتظارات مردم باشیم و از مردم عذرخواهی می‌کنیم که بر اساس رأی تاریخی که به شورای پنجم دادند، نتوانستیم انتظارات آنها را برآورده کنیم.

وی گفت: موضوع برنامه سوم هم بسیار مهم است و امیدواریم هرچه سریع‌تر برنامه سوم توسعه شهر تهران به صحن شورا ارائه شود.

انتهای پیام/

  1. تودی فا   
  2. اجتمایی
لطفاً جهت فعال سازی این گزینه وارد حساب کاربری خود شوید   ورود | ثبت نام | مرور اخبار
avatar
جهت دسترسی به تمامی امکانات وب سایت نیاز است وارد حساب کاربری خود شوید درصورتی که هنوز نام کاربری ایجاد نکرده اید از کلید ثبت نام یا جهت ورود بحساب کاربری خود از کلید ورود استفاده نمایید   ورود | ثبت نام | مرور اخبار