نماینده دادستان تهران گفت: تخصیص معادل بیش از 9 میلیون یورو ارز دولتی به شرکت تحت مدیریت متهم ردیف اول، تخصیص بیش از 10 میلیون یورو ارز دولتی به شرکت تحت مدیریت متهم ردیف دوم و تخصیص 18 میلیون یورو ارز دولتی به شرکت تحت مدیریت متهم ردیف سوم تأیید شده است....
جهت دسترسی به تمامی امکانات وب سایت نیاز است وارد حساب کاربری خود شوید درصورتی که هنوز نام کاربری ایجاد نکرده اید از کلید ثبت نام یا جهت ورود بحساب کاربری خود از کلید ورود استفاده نمایید   ورود | ثبت نام | مرور اخبار

تخصیص ۳۷ میلیون یورو ارز دولتی به ۳ شرکت متخلف

خبرگزاری فارس : اولین جلسه رسیدگی به پرونده اخلالگران نظام ارز و سکه/۳

15801798 کد خبر
04 شهريور تاریخ

به گزارش خبرنگار قضایی فارسف در ادامه جلسه رسیدگی به پرونده ۳ متهم اخلال در بازار ارز و سکه نماینده دادستان با قرائت بخش های دیگری از کسفرخواست متهمان گفت: با توجه به سیاست‌های دولت در تثبیت قیمت‌ها هرگونه ارز که برای واردات کالا به مبلغ 4200 تومان تعیین شده است و در راستای جلوگیری از هرگونه بی‌ثباتی قیمت‌ها بوده و به این ترتیب به چند شرکت جهت واردات گوشی همراه براساس لیست سفارش ارز تخصیص یافت و این سه شرکت از جمله این شرکت‌ها بودند که ارز 4200 تومانی دریافت کردند. 

وی گفت: این شرکت‌ها پس از دریافت ارز مبادرت به واردات کالا کردند و به دنبال اعلام وزارت ارتباطات علی‌رغم دریافت ارز دولتی گوشی‌های وارد شده را با قیمت آزاد در بازار به فروش رساندند. 

نماینده دادستان اضافه کرد: وزارت ارتباطات اسامی 40 شرکت را منتشر کرد و با گزارش مراجع انتظامی پرونده اتهامی تشکیل شد؛ بررسی فاکتور و اعلام سازمان حمایت با عنوان مرجع رسمی حکایت از این دارد که متهمان اقدام به فروش گوشی‌های همراه وارد شده با ارز دولتی به قیمتی فراتر از قیمت واقعی و مصوب کردند که منجر به تحصیل مبالغ فوق شد. 

وی در ادامه صحبت‌های خود به عدله انتصاب جرم به متهمان اشاره کرد و گفت: براساس اعلام وزارت ارتباطات به شرح نامه 100/24576 مورخ 16 تیر ماه 97 اسامی شرکت‌هایی که متهمان مدیرعامل آن هستند با عنوان شرکت متخلف معرفی شد. 

وی ادامه داد: تخصیص معادل بیش از  9 میلیون یورو ارز دولتی به شرکت تحت مدیریت متهم ردیف اول که متهم تامین 4.5 میلیون یورو را مورد پذیرش قرار داده، تخصیص بیش از 10 میلیون یورو ارز دولتی شرکت تحت مدیریت متهم ردیف دوم که وی تامین کل مبلغ را مورد پذیرش قرار داده است و متهم ردیف سوم تخصیص 18 میلیون یورو ارز دولتی که وی تامین 6 میلیون یورو را مورد پذیرش قرار داده است و 2 میلیون و 900 هزار یورو کالا وارد کرده است که بخشی از آن توزیع شده و مابقی توزیع نشده است. 

نماینده دادستان بیان داشت: گزارش‌های متعدد مرجع انتظامی در تاریخ‌هایی همچون 6 مرداد ماه 97 و 25 تیرماه 97 نشان از آن دارد که متهمان به عنوان مدیران عامل با استفاده از ارز دولتی اقدام به واردات گوشی تلفن همراه کرده و با قیمتی به فروش رساندند که با قیمت اعلام شده سازمان حمایت از مصرف کنندگان و تولیدکنندگان قابل مقایسه نیست. 

 

  1. تودی فا   
  2. اجتمایی
لطفاً جهت فعال سازی این گزینه وارد حساب کاربری خود شوید   ورود | ثبت نام | مرور اخبار
avatar
جهت دسترسی به تمامی امکانات وب سایت نیاز است وارد حساب کاربری خود شوید درصورتی که هنوز نام کاربری ایجاد نکرده اید از کلید ثبت نام یا جهت ورود بحساب کاربری خود از کلید ورود استفاده نمایید   ورود | ثبت نام | مرور اخبار