سنندج - ایرنا - پیکر 2 فعال زیست محیطی از جانباختگان آتش سوزی روز گذشته جنگل های شهرستان مرزی مریوان، روز یکشنبه با حضور اقشار مختلف مردم و مسئولان از مقابل مسجد صلاح الدین به سمت آرمستان مریوان تشییع شد.
جهت دسترسی به تمامی امکانات وب سایت نیاز است وارد حساب کاربری خود شوید درصورتی که هنوز نام کاربری ایجاد نکرده اید از کلید ثبت نام یا جهت ورود بحساب کاربری خود از کلید ورود استفاده نمایید   ورود | ثبت نام | مرور اخبار

پیکر جانباختگان آتش سوزی جنگل های مریوان تشییع شد

خبرگزاری جمهوری اسلامی

به گزارش ایرنا، شنبه شب نیز پیکر 2 نفر از پیمانکاران اطفای حریق اداره منابع طبیعی مریوان که در این حادثه جان خود را از دست داده بودند تشییع و به خاک سپرده شده بود.
بخشی از جنگل های روستاهای سلسی و پیله در شهرستان مریوان که روز پنجشنبه دچار آتش سوزی شده بود صبح روز گذشته (شنبه) مجددا شعله ور شد و این حادثه منجر به فوت چهار تن شده است.
این افراد ساعاتی پس از شروع مجدد آتش سوز با تغییر جهت وزش باد و ایجاد حلقه محاصره 2 نفر از فعالان محیط زیستی و 2 نفر از پیمانکاران اطفای حریق در اثر شدت آتش جان خود را از دست می دهند و یک نفر نیز زخمی می شود.
15 هکتار از جنگل های روستاهای سلسی و پیله این شهرستان نیز طعمه حریق شد.
دو بالگرد از هوا نیروز ارتش جمهوری اسلامی، یک بالگرد اورژانس 115، 12 دستگاه آمبولانس و یک دستگاه اتوبوس حامل تجهیزات مورد نیاز اطفای حریق از جمله دستگاه ها و ادوات مستقر در این منطقه برای مهار آتش بودند.
از مساحت 2 میلیون و 937 هزار هکتاری استان کردستان، بیش از 374 هزار هکتار آن را جنگل تشکیل می دهد، جنگل های این استان که جزو جنگل های زاگرس شمالی به حساب می آیند، در طول بیش از 50 هزار سال گذشته تشکیل شده و به لحاظ محافظت از منابع آب و خاک، تولید محصولات فرعی، ذخایر ژنتیکی، مصارف درمانی، توانایی های اکوتوریستی و ارزش های زندگی، دارای اهمیت زیادی است.
جنگل های این استان که بخشی از جنگل های غرب کشور را تشکیل می دهد بیشتر اطراف شهرهای بانه و مریوان واقع شده است و بعد از جنگل های شمال کشور در رتبه دوم اهمیت قرار دارند.
روستای های سلسی و پیله در 20 کیلومتری شمال مریوان و در مسیر جاده مریوان - سقز قرار دارند.
شهرستان مرزی مریوان در 130کیلومتری سنندج مرکز استان کردستان واقع شده است.
3034/9102
  1. تودی فا   
  2. اجتمایی
لطفاً جهت فعال سازی این گزینه وارد حساب کاربری خود شوید   ورود | ثبت نام | مرور اخبار
avatar
جهت دسترسی به تمامی امکانات وب سایت نیاز است وارد حساب کاربری خود شوید درصورتی که هنوز نام کاربری ایجاد نکرده اید از کلید ثبت نام یا جهت ورود بحساب کاربری خود از کلید ورود استفاده نمایید   ورود | ثبت نام | مرور اخبار