به گزارش ایسنا، جان برنان، مدیر سابق سیا که ترامپ اخیرا مجوز امنیتی او را لغو کرد، در بخش دیگری از مصاحبه‌اش به بیل مار درباره تجربیاتش از زمان بازنشستگی از جامعه اطلاعاتی سخن گفت و بیشتر انتقادش را روانه ترامپ کرد.   برنان در توضیح سخنانش پس از نشست ترامپ و پوتین در هلسینکی و "خیانت‌آمیز " خواندن رئیس‌جمهوری آمریکا گفت: دو دلیل اصلی دارم که از آن عبارت استفاده کردم. اول اینکه، فکر می‌کنم از تمام صفت...
جهت دسترسی به تمامی امکانات وب سایت نیاز است وارد حساب کاربری خود شوید درصورتی که هنوز نام کاربری ایجاد نکرده اید از کلید ثبت نام یا جهت ورود بحساب کاربری خود از کلید ورود استفاده نمایید   ورود | ثبت نام | مرور اخبار

برنان: ریاست جمهوری ترامپ سومین "بحران بزرگ" تاریخ آمریکاست

خبرگزاری دانشجویان ایران

به گزارش ایسنا، جان برنان، مدیر سابق سیا که ترامپ اخیرا مجوز امنیتی او را لغو کرد، در بخش دیگری از مصاحبه‌اش به بیل مار درباره تجربیاتش از زمان بازنشستگی از جامعه اطلاعاتی سخن گفت و بیشتر انتقادش را روانه ترامپ کرد.  

برنان در توضیح سخنانش پس از نشست ترامپ و پوتین در هلسینکی و "خیانت‌آمیز " خواندن رئیس‌جمهوری آمریکا گفت: دو دلیل اصلی دارم که از آن عبارت استفاده کردم. اول اینکه، فکر می‌کنم از تمام صفت‌های موجود در زبان انگلیسی استفاده کردم تا بلکه بتوانم ناکامی دونالد ترامپ برای اجرای مسوولیت‌هایش به عنوان رئیس‌جمهوری ایالات متحده آمریکا را توصیف کنم.

او افزود: دوم اینکه، من در هلسینکی دیدم که او نتوانست به جهان و به ولادیمیر پوتین بگوید که روسیه برای مداخله در انتخابات ما تلاش کرد، چنین اتفاقی هرگز نباید اتفاق می‌افتاد و نباید دوباره هرگز اتفاق بیفتد و اگر چنین اتفاقی بیفتد روسیه باید تاوان سنگینی بدهد، اما چنین چیزی را ندیدیم.    

او همچنین درباره لغو مجوز امنیتی خودش گفت: من نخواستم که مجوز امنیتی‌ام حفظ شود؛ مدیران سابق این کار را نمی‌کنند. ما آن مجوزها را نگه می‌داریم چون گاهی، آنهایی که در دولت هستند خواستار آن هستند تا از تجربیات ما، کارشناسی ما و دانش ما درباره مسائل خاصی استفاده کنند.  

مدیر سابق سیا گفت: این اولین بار در ۳۸ سال گذشته است که من مجوز امنیتی ندارم و اساس آن ساختگی است. آقای ترامپ و این دولت حتی به روندی که مرا سال گذشته تایید کرد احترام نمی‌گذارند و ارائه یا لغو مجوزهای امنیتی را سیاسی کرده‌اند که همین تهدیدی واقعی برای امنیت ملی ماست.   

جان برنان همچنین از سناتور رند پل که این ایده را به دونالد ترامپ داد، انتقاد کرد. او گفت: رند پل هرگز در کمیته اطلاعاتی خدمت نکرده است و نمی‌فهمد که چه می‌گوید اما همچنان تاکید می‌کند که من از این مجوزهای امنیتی کسب درآمد می‌کنم و به این ترتیب روی این مسائل مانور می‌دهد.

این مقام اطلاعاتی سابق آمریکا در ادامه تاکید کرد: مجددا می‌گویم به شدت به این اصل اعتقاد دارم که امنیت ملی یکی از حرفه‌های مقدس و موقر در این دولت است و هر شهروند آمریکایی سزاوار داشتن متخصصان حرفه‌ای امنیت ملی-اطلاعات- است که نمی‌خواهند سیاسی شوند و هیچ رییس‌جمهوری نباید این توانایی را از آنها دور کند.

در خاتمه این مصاحبه بیل مار گفت ریاست ترامپ یکی از بزرگترین تهدیدات این کشور هم‌تراز با جنگ انقلابی و جنگ داخلی است و برنان این ایده را پذیرفت.

برنان به سرعت گفت: معتقدم که اوضاع بدترهم خواهد شد، نه بهتر چون نباید فراموش کنیم که دونالد ترامپ اختیارات رئیس‌جمهوری ایالات متحده را در دستانش دارد؛ اینکه او در داخل چه کارهایی می‌تواند بکند و در عرصه بین‌الملل یک سری ماجراجویی خارجی، نظامی یا چیز دیگر داشته باشد. اما اساسا آنچه او با ما انجام می‌دهد دودسته کردن ماست.

انتهای پیام

  1. تودی فا   
  2. سیاسی
لطفاً جهت فعال سازی این گزینه وارد حساب کاربری خود شوید   ورود | ثبت نام | مرور اخبار
avatar
جهت دسترسی به تمامی امکانات وب سایت نیاز است وارد حساب کاربری خود شوید درصورتی که هنوز نام کاربری ایجاد نکرده اید از کلید ثبت نام یا جهت ورود بحساب کاربری خود از کلید ورود استفاده نمایید   ورود | ثبت نام | مرور اخبار